top of page

Co to jest rodzinna sesja lifestyle?

Czytasz oferty fotografów i widzisz tam hasło sesja rodzinna lifestyle i właściwie to nie do końca wiesz, o co chodzi. Na czym taka sesja ma polegać? Gdzie się odbywa? Czy jest dla Ciebie? Jak przebiega sesja lifestyle? Na te pytania postaram się dziś odpowiedzieć i pokazać Ci, że nie ma się czego obawiać, a wręcz przeciwnie. Pokażę Ci, że warto na taką sesję się zdecydować i jak wiele dzięki niej możesz zyskać.
Na czym polega sesja zdjęciowa lifestyle?

Po prostu: sesja lifestyle polega na sfotografowaniu Was, Waszej rodziny, Waszego życia, urywka codzienności w jak najbardziej naturalny sposób, bez ingerowania i zaburzania tego. Ten rodzaj sesji zdjęciowych jest stosunkowo nowy, jednak bardzo szybko zyskuje na popularności. Coraz więcej osób, rodzin, par decyduje się na wykonanie sesji lifestyle. Jest to coś zupełnie odmiennego od zdjęć rodzinnych, które wykonywano kilka lat temu, tzw. zdjęć pozowanych do ramki. Do sesji lifestyle nie jest potrzebna odświętna okazja jak chrzest święty lub ślub. Wyjątkowość chcemy dostrzec w życiu codziennym i stworzyć piękne wspomnienia z Waszego (nie)zwykłego życia, które wiedziecie każdego dnia.

Czujesz, o co w tym wszystkim chodzi?
Czym sesja lifestyle jest według mnie?

Dla mnie jest to rodzaj krótkiego reportażu z życia danej osoby lub rodziny i tak też do tego podchodzę. Jako fotograf jestem obserwatorem Waszej codzienności. Nie ingeruję w nią. Jestem obok i staram się dostrzec w niej coś więcej. Coś, czego Wy sami nie jesteście w stanie zauważyć, a następnie oprawiam to w piękną galerię z życia Waszej rodziny. Sesja lifestyle to jedna z moich ulubionych, bo mogę nie tylko zobaczyć skrawek Waszego życia i chłonąć te piękne emocje, które między Wami są (tak, są!). Mogę też opowiedzieć Wam historię Was samych, jak piękną opowieść, która została zamknięta w personalizowanym albumie. I to jest coś niesamowitego, widzieć Wasz zachwyt samymi sobą, sobą nawzajem, swoim życiem. Dzięki takim zdjęciom docenisz to, co masz, spojrzysz na swoją rodzinę moim okiem i zapewniam Cię, pokochasz ją jeszcze mocniej!Gdzie i kiedy wykonujemy sesję zdjęciową lifestyle?

Nietrudno się zatem domyślić, że sesje lifestyle najczęściej odbywają się w domach, mieszkaniach i najbliższych i najbardziej dla Was naturalnych otoczeniach. Może to być także sesja plenerowa w ulubionym parku, lasku, łączce, a nawet swoim ogrodzie. W tym tak naprawdę tkwi cały sens tych sesji. Nie da się wejść w życie rodziny, nie będąc z nią w jej naturalnym środowisku. W którym jest miłość, w którym padają ważne słowa, w którym pojawiają się czasem łzy, w którym się kłócicie i godzicie, śmiejecie, bawicie, w którym bije serce Waszej rodziny. I nie tylko o zdjęcia rodzinne tu chodzi. Możemy w tym czasie wykonać również fotografie noworodkowe, ciążowe, narzeczeńskie, wizerunkowe, czego tylko potrzebujesz!


Wiem, co sobie teraz pomyślisz. „Przecież moje mieszkanie/dom absolutnie się do tego nie nadają! Wszędzie porozrzucane zabawki, stara kanapa, stare zasłony i te meble pogryzione przez psa...”

I teraz musisz przeczytać te słowa bardzo uważnie.

TO NIE MA DLA MNIE ZNACZENIA.

Sesja ta jest dla każdego. Owszem, to, że sesja odbywa się w Waszym domu, jest kluczowe, ale pamiętaj, że ja nie oceniam Twojego mieszkania. Dla mnie najistotniejsza jest Wasza historia, gdzie dom/mieszkanie/ogród jest tłem dla tej historii. Tak, pewne małe przygotowania do tej sesji należy poczynić, o czym opowiem dokładnie w osobnym poście. Jednak nie chodzi tu o remont, czy wymianę mebli. O nie!


Sesję lifestyle można wykonać o dowolnej porze roku. Nie ma złego dnia na taką sesję. Nie odstraszy nas pogoda i kiepskie warunki, jak to bywa przy sesjach w plenerze. Nie ma tutaj także ograniczeń co do pory dnia. Tak naprawdę można sesję lifestyle wykonać o każdej godzinie, choć ja sama namawiam do sesji w godzinach 10-14, ponieważ jest wówczas najwięcej światła naturalnego (w szczególności jesienią i zimą). Warto więc przed sesją dokładnie rozejrzeć się w swoim domu, aby zbadać, o jakiej porze w poszczególnych pomieszczeniach jest najjaśniej i dopasować porę sesji do tych warunków.Jak przebiega sesja lifestyle?

Skoro już wiemy, czym jest sesja lifestyle i gdzie się odbywa, oraz że jest dla każdego, to pomówmy o tym, jak przebiega. Przebieg sesji zdjęciowej w Twoim domu to jest oczywiście kwestia bardzo względna. W zależności od Waszych charakterów, temperamentu i osobowości przebiega bardzo różnie. Ten czas spędzamy tak, jak Wy lubicie, na zabawach z dziećmi, oglądaniu rodzinnych albumów lub czytaniu książek, pieczeniu ciasteczek, rozmawianiu... To od Was tak naprawdę zależy, co będziemy robić. To, co mogę jednak powiedzieć, to że podczas sesji nie ustawiam i nie reżyseruję póz, czy kadrów. Każdy kadr powinien być Waszą inicjatywą i czymś naturalnym, co z Was wypływa. Podczas sesji lifestyle cały czas rozmawiamy ze sobą, ja pozostaję z Wami w stałym kontakcie, pytam o różne rzeczy, zabawiam dzieci, czasem coś zasugeruję, żebyście zrobili, przeszli do innego pomieszczenia, powiedzieli sobie, opowiedzieli o czymś. Są to jednak zawsze sugestie i zachęty, a nie polecenia czy instrukcje. Pamiętaj także, że podczas tej sesji nie ma się czym stresować. Zaufajcie mi i traktujcie mnie, jakbym była znajomą, która wpada na kawę, a będzie Wam o wiele łatwiej.

Sesje zdjęciowe lifestyle nie trwają długo, bo od 40 minut do maksymalnie 1,5 godziny. Zdaję sobie sprawę z tego, że nawet jeśli jesteście wyluzowani podczas naszego spotkania, to jest to wyczerpujący czas, w szczególności dla dzieci. Podczas sesji dużo się dzieje i staramy się utrzymywać dość wysoki poziom energii. Kiedy widzę, że energia spada, to wiem, że czas zmierzać ku końcowi.Sesja rodzinna lifestyle Łódź — czy warto?

Taki mały reportaż z życia rodziny to naprawdę fajna sprawa i warto chociaż spróbować. Nie sztuką jest wykonać rodzinne fotografie podczas wyjątkowych okazji, uroczystości i świąt. Sztuką i czymś pięknym jest pielęgnowanie codzienności i chwytanie ulotnych momentów w chwilach, które Ty nazywasz szarą codziennością. W istocie ta codzienność jest bardzo kolorowa i pełna wielu pięknych emocji, które Wam trudno dostrzegać. Dzięki sesji lifestyle możecie poznać swoją historię, dostrzec te kolory w swoim życiu. Możecie docenić swoje życie i to, co macie w zasięgu ręki. Możecie spędzić ze sobą czas. Możecie okazać sobie mnóstwo ciepła i uczuć. Być może dzięki sesji lifestyle dowiecie się czegoś nowego o swojej rodzinie, ale przede wszystkim stworzycie piękne i bezcenne wspomnienia, których nikt i nic nigdy Wam nie odbierze.
Chcesz się umówić na sesję lifestyle? Napisz do mnie!

Marzysz o takiej sesji?

Chcesz zobaczyć swoją rodzinę moimi oczami?

Chcesz poznać jej historię opowiedzianą moimi zdjęciami?

Chcesz stworzyć bezcenne wspomnienia i zatrzymać te chwile na lata? Z ogromną radością się tym zajmę. Każdy rodzaj sesji, który znajduje się w mojej ofercie (poza reportażami), możemy wykonać w formie lifestyle, czyli w Waszym domowym zaciszu. Napisz do mnie, jeśli masz jakieś pytania lub zapytaj o dostępne terminy i zarezerwuj termin. Zrobię dla Was nie tylko zdjęcia, ale pomogę Wam do sesji się przygotować i zaopiekuję się Wami!

Nie odkładaj tego, bo najlepszy moment na tworzenie wspomnień jest właśnie teraz.


Ściskam!

Daria

Comments


bottom of page