top of page
Regulamin współpracy

Wszystkie zasady obowiązujące podczas sesji zdjęciowych oraz reportaży, przed nimi, po nich, dotyczące selekcji, obróbki oraz odbioru zdjęć zostały zebrane poniżej. Udział w sesji wiąże się
z pełną ich akceptacją i rezerwacja terminu jest jednoznaczna z oświadczeniem o zapoznaniu się z nimi.

 

Część 1 – zasady ogólne

 

1.1) Niezbędne dane do rezerwacji sesji to imię i nazwisko, adres zamieszkania, e-mail
i numer telefonu. Dane te będą wykorzystane tylko i wyłącznie w celach kontaktowych i nie zostaną w żaden sposób udostępniane osobom trzecim.

 

1.2) Aby potwierdzić rezerwację sesji zdjęciowej, niezbędna jest wpłata zadatku w wysokości 100 zł. W przypadku rezygnacji z sesji przez Klienta, zadatek nie podlega zwrotowi. W przypadku przełożenia sesji na inny termin, zadatek przechodzi na nowy termin. Zadatek płatny jest przelewem na konto Fotografa:

 

Daria Mrozińska

mBank: 31 1140 2004 0000 3602 8120 6100

 

1.3) Sesje realizowane na terenie Łodzi i w promieniu 30 km od Łodzi nie są dodatkowo płatne. Jeśli sesja odbywa w odleglejszym miejscu, konieczne jest pokrycie kosztów dojazdu. Przelicznik to 1 zł za 1 km w jedną stronę (liczone od adresu zamieszkania Fotografa – ul. Sarmacka, 93-320 Łódź).

 

1.4) Zdjęcia w wersji elektronicznej przesyłane są za pośrednictwem wiadomości e-mail. Znajduje się w niej link do wirtualnej galerii, z której Klient wybiera zdjęcia w liczbie zgodnej z umówionym pakietem. Produkty takie jak albumy i wydruki można odebrać osobiście w Łodzi lub mogą zostać wysłane do wskazanego paczkomatu. Cena wysyłki do paczkomatu jest wliczona w cenę sesji.

 

1.5) W przypadku wypadków losowych uniemożliwiających dotarcie lub zrealizowanie zdjęć, gwarantuję, że zrobię wszystko, aby znaleźć na swoje miejsce zastępstwo lub dokonam zwrotu zadatku lub termin sesji zostanie przełożony na inny. Klient oświadcza, że nie będzie przedstawiał z tego tytułu roszczeń prawnych oraz finansowych.

***

 

Część 2 – realizacja sesji zdjęciowych oraz reportaży

 

2.1) Sesje zdjęciowe realizować można w plenerze, domu Klienta oraz studio Fotografa.

 

2.2) Decydując się na sesję plenerową, należy wziąć pod uwagę niekorzystne warunki pogodowe (deszcz, wiatr, pochmurny dzień) oraz niedogodności takie jak owady, wysokie trawy, piach i błoto.

Zarówno Wy jako klienci oraz ja, jako fotograf deklarujemy, że podczas poruszania się jak i przemieszczania po miejscu, w którym odbywa się sesja, zachowamy wszelkie środki ostrożności.

 

2.3) Jeśli sesja odbywa się w miejscu, do którego wstęp jest możliwy po wcześniejszym kupieniu biletu lub wykonanie sesji jest dodatkowo płatne, takie koszty ponosi Klient.

 

2.4) Nie ingeruję w ubiór oraz Wasz wizerunek podczas sesji. Zalecam jedynie stylizacje w stonowanych kolorach, które będą przede wszystkim wygodne. W razie wątpliwości można zawsze do mnie napisać po wskazówki lub porady.

 

2.5) W przypadku sesji zdjęciowych w Waszym domu dobrze jest poinformować mnie wcześniej
o ilości wpadanego światła do poszczególnych pomieszczeń. Umożliwi to ustalenie optymalnej pory wykonywania sesji.

 

2.6) W moim studio jest dostępna szafa, z której możecie skorzystać, aby stworzyć stylizacje do zdjęć. Dostępne są również drewniane zabawki dla dzieci. Studio znajduje się w Łodzi, przy ul. Lelewela.

 

2.7) W razie szkód poniesionych w studio podczas sesji zostaną naliczone dodatkowe koszty.

 

2.8) Aby jak najlepiej przygotować się do sesji, polecam wcześniej się ze mną skontaktować i zadać wszelkie nurtujące pytania. Dzięki temu podczas sesji będziecie się czuć swobodnie.
Przed sesją otrzymacie ode mnie mini poradnik, w którym znajdują się cenne uwagi dotyczące przygotowania się do zdjęć. Zapoznanie się z nim znacznie ułatwi komunikację podczas zdjęć i uzyskanie pożądanego efektu sesji.

 

2.9) Rezerwując termin sesji, oświadczacie jednocześnie, że zapoznaliście się z moim portfolio oraz w pełni akceptujecie styl obróbki, kadrowania
i zmysł estetyki prezentowany na zdjęciach. Ponadto deklarujecie, że nie będziecie ingerowali w obróbkę już otrzymanych fotografii.

 

2.10) Opłaty za sesję należy dokonać najpóźniej w dniu sesji (gotówką lub przelewem na wskazany nr konta). Jeśli jesteście niezdecydowani na pakiet, to w dniu sesji dokonujecie opłaty za pakiet podstawowy. Podczas wybierania zdjęć można zawsze pakiet zwiększyć i zdecydować się na inny, dopłacając tylko różnicę w cenie.

 

***

Część 3 – selekcja, obróbka, prezentacja i wybór zdjęć

 

3.1) Zdjęcia z sesji lifestyle, rodzinnych i wizerunkowych prezentuję w ciągu 7 dni roboczych od daty sesji. Po wyborze przez Was ujęć w ramach wybranego pakietu oraz ujęć dodatkowych, w ciągu 7 dni oddam zdjęcia obrobione w wersji elektronicznej. Fotografie zgromadzone będą w wirtualnej galerii zabezpieczonej hasłem, z której można je pobrać na swój dysk. Zdjęcia z uroczystości i reportaży oddaję w ciągu czterech tygodni od daty wydarzenia.

 

3.2) Prezentacja zdjęć polega na udostępnieniu linku do wirtualnej galerii, w której znajdują się zdjęcia z nałożonym znakiem wodnym (zdjęcia przez Was następnie wybrane znaku wodnego już nie posiadają). Nie dotyczy to zdjęć z reportażu. Zdjęcia z reportażu są od razu przekazywane bez znaku wodnego.

 

3.3) Selekcji zdjęć po wykonanej sesji dokonuję zgodnie ze swoim zmysłem estetyki, tak aby przedstawić spójną historię z wydarzenia i zapewnić jak najbardziej różnorodne ujęcia.

 

3.4) Wszystkie zdjęcia są poddawane obróbce, nie ma możliwości otrzymania surowych plików RAW z sesji zdjęciowych. Obróbka zdjęć zgodna jest ze stylistyką, kolorystyką i sposobem kadrowania prezentowanymi w portfolio.

 

3.5) Obróbka zdjęć nie uwzględnia zaawansowanego fotomontażu, usuwania lub dodawania dużych elementów. Retusz i wygładzanie skóry są wykonywane w minimalnym stopniu. Niedoskonałości takie jak drobne zadrapania, krostki, blizny, siniaki lub drobne elementy wystroju w tle mogą zostać wyretuszowane na Wasze życzenie.

 

3.7) Wydruki zamawiane są zawsze na koniec miesiąca i czas oczekiwania to około 7-10 dni.
W przypadku wysyłki wydruków do Klienta należy doliczyć czas oczekiwania na paczkę.

 

3.8) Wszystkie pliki, które Klient wybrał jako te w ramach pakietu, są przechowywane na moim dysku przez 6 miesięcy. Po tym czasie nie ma możliwości ich ponownego przesłania do galerii.

 

3.9) Udostępnione zdjęcia znikają z wirtualnej galerii w ciągu 3 miesięcy od dnia udostępnienia ich. Galeria, która została zarchiwizowana po 3 miesiącach może zostać przywrócona za dodatkową opłatą w wysokości 15 zł. 

***

Część 4 – publikacja i prawa do zdjęć

 

4.1) W działalności fotograficznej (jak i każdej innej kreatywnej) istotna jest możliwość prezentacji swoich prac do celów rozwojowych oraz komercyjnych, na potrzeby zdobywania nowych klientów. Wzięcie udziału w sesji zdjęciowej wiąże się z wyrażeniem lub nie zgody na możliwość opublikowania zdjęć na stronie internetowej, portalach społecznościowych, materiałach promocyjnych lub wysyłania ich do konkursów. Decyzję tę można podjąć w dniu sesji lub po obejrzeniu jej efektów i w każdej chwili można ją zmienić. Informacja o dokonanej decyzji jest zadeklarowana w galerii, która zostaje udostępniona po sesji.

 

4.2) Po przekazaniu zdjęć, otrzymujecie licencję na wykorzystanie ich na potrzeby własne, niekomercyjne. Od tego momentu macie prawo je powielać, drukować, udostępniać bliskim, wywoływać, kopiować.

 

4.3) Prawa autorskie do zdjęć posiadam ja i nie zgadzam się na żadne modyfikacje oddanych zdjęć, kadrowanie, nakładanie filtrów na Instagramie
i wszelkie zmiany, które ingerują w ostateczny wygląd wykonanych fotografii.

 

4.4) Wykorzystanie zdjęć w celach komercyjnych, marketingowych czy reklamowych na potrzeby promowania własnego produktu lub usługi jest możliwe po wcześniejszej konsultacji ze mną i udzieleniu przeze mnie pisemnej zgody na takie działania.

***

Część 5 – vouchery na sesję zdjęciową i albumy

 

5.1) W swojej ofercie posiadam albumy i vouchery na sesję zdjęciową, dostępne na zamówienie. 

 

5.2) Vouchery na sesję zdjęciową ważne są przez 6 miesięcy od daty zakupu i są jednorazowe. Każdy voucher jest imienny i nie ma możliwości przekazywania go innej osobie, niż obdarowana. Osoba obdarowana może wykorzystać voucher na dowolną sesję zdjęciową znajdującą się w ofercie i w sesji mogą uczestniczyć inne osoby zaproszone przez osobę obdarowaną. 

5.3) Nie ma możliwości przedłużania czasu ważności vouchera. Vouchery niezrealizowane w terminie, tracą ważność. Na voucherze wskazany jest jeden z trzech dostępnych pakietów sesji. Osoba obdarowana w indywidualnym zakresie może go zwiększyć, dobierając dodatkowe ujęcia i wtedy to ona ponosi ich dodatkowy koszt.

 

5.4) Aktualny cennik voucherów znajduje się na stronie https://www.dariamrozinska.com/voucher-na-sesje.

 

5.5) Albumy fotograficzne dostępne są na zamówienie. Album można utworzyć ze zdjęć po wspólnej sesji u mnie zrealizowanej lub z innych zdjęć. Jeśli Klient sam dostarcza zdjęcia do albumu (nie są to zdjęcia z wykonanej u mnie sesji) nie odpowiadam za ich jakość w wydrukowanym albumie. Klient jest świadom, że nieprzygotowane odpowiednio zdjęcia mogą być w albumie niewyraźne, o obniżonej jakości, i nie będzie z tego tytułu ubiegał się o zwrot kosztów.

 

5.6) Albumy są produktami w pełni personalizowanymi. Zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Przed zamówieniem albumu, Klient ma wgląd do projektu albumu w środku (za pośrednictwem linka udostępnionego przez Fotografa). Potwierdzenie projektu jest równoznaczne z akceptacją układu zdjęć oraz wyglądu okładki i po potwierdzeniu go, projekt jest od razu wysyłany do laboratorium w celu wydruku. Po zaakceptowaniu projektu, nie ma możliwości złożenia reklamacji z tytułu wyglądu albumu (w środku jak i na zewnątrz). Akceptując projekt, Klient oświadcza, że jest tego świadomy i nie będzie ubiegał się o zwrot kosztów z w.w. powodów. 

5.7) Czas oczekiwania na albumy po zaakceptowaniu projektu, to około 14 dni roboczych. W okresach o wzmożonej intensywności lub urlopowych (jak święta Bożego Narodzenia, wakacje), terminy te mogą ulec zmianom, o czym Fotograf na bieżąco będzie informował Klienta.

5.8) Cena albumu zawiera koszt wydruku, materiałów, wysyłki albumów oraz czas Fotografa poświęcony na dokonanie projektu.Aktualny cennik albumów dostępny jest na stronie https://www.dariamrozinska.com/albumy.

***

Powyższy regulamin obowiązuje od 01.01.2024. Ostatnia modyfikacja: 23.01.2024.

bottom of page